KONST / Litografier / Färglitografi 12167322
nr 1216 7322
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Kakelugn. Signerad, numrerad 176/310. Motivet: 52x35 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 november 2018
kl 20:02:42
12/11 17:21:22
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren